Akvārija grunts sifonēšana

Grunts sifonēšana ir nepieciešama lai uzturētu akvāriju tīru. Grunts sifonēšanai tiek izmantoti pārsvarā divi principi. Pirmais ir grunts sifonēšana ar ūdens noliešanu spainī, šeit viss ir ļoti vienkārši grunts tiek ievilkta caurulītē un ar ūdens plūsmu visi netīrumi, neapēstā zivju barība akvārija, augu atmirušās daļas, zivju fekālijas tiek ar spēcīgu plūsmu aizrautas uz spaini kurš atrodas uz grīdas. Lietojot šo metodi ir ļoti ātri jāstrādā jo spainis piepildās ātri un akvārijā ūdens līmens ātri krītas. Parasti lietojot tā saucamo pašteces akvārija grunts sifonēšanu nevar paspēt visu grunti izsifonēt kārtīgi. Un ja jums akvārija augi aug tieši gruntī to varbūt arī nevajadzētu darīt jo augiem taču arī ir nepieciešamas barības vielas. Gadījumā ja jums augi aug podiņos vai arī augiem ir ļoti maza sakņu sistēma jo lielu daudzumu barības vielu tie iegūst no ūdenī izšķidušajām barības vielām izmantojot savas lapas vai augi kuri ir peldošie, tie nesakņojas gruntī tad jūs varat lietot filtrācijas medodi izmantojot sūkni, netīro ūdeni dzenot cauri filtram un atgriežot atpakaļ akvārijā. Šajā gadījumā jums nav nekur jāsteidzas un jūs varat lēnām bez steigas sifonēt grunti. Izmantojot šo metodi jūs varat iegūt visas duļķes koncentrētā veidā un tās jau nostādinot taisīt savu paštaisītu augu barību. Tātad nostādinātās duļķes rūpīgi tiek nospiestas un žāvētas tādā veidā mēs iegūsim mazas bumbiņas kuras tālāk jau pēc jūsu izvēles varēs ievietot piemēram podiņos zem grunts pie augu saknēm, vai arī jauniegūtās barības vielas aprakt gruntī tieši zem augu saknēm. Ļoti labi noder šis paštaisītais mēslojums gadījumā ja jūs atsevišķi audzējat priekš sava akvārija augus. Viss ir ekoloģiski un bez papildus minerālmēslojumu izmantošanas. Parasti ja jūms dzīvo zālēdājas zivtiņas tad jums vislabāk tos akvārija augus audzēt atsevišķi jo zālēdājas iznīcina augus līdz saknēm neatstājot ne lapiņas, protams dažādiem zālēdājiem ir savi iecienītākie jeb garšīgākie akvārija augi.
To cik bieži ir jāveic akvārija grunts sifonēšana katram akvārija turētājam ir jānosaka pašam atkarībā no tā kādas zivtiņas un kādi akvārija augi tiek taja turēti. Svarīgi atcerēties ka akvārija gruntī dzīvo arī labās baktērijas un tādēļ bieža ūdens sifonēšana izmantojot pašteces principu nav pieļaujama piemēram to nedrīkstētu darīt katru dienu jo tad akvārija biotops tik nogalināts. Ja jums ir iemetusies akvārijā aļģe tad manuprāt ūdens bieža sifonēšana izmantojot cirkulācijas sūkni ar filtru būtu ļoti iedarbīgs veids kā cīnīties ar aļģi.
Principā tika novērots ka sifonējot grunti ar cirkulācijas sūkni izmantojot profesionālu filtru akvārija ūdens nākamajā dienā bija ļoti kristāldzidrs parastā sifonēšana ne tuvu nestāv klāt šai metodei, bet varbūt ka tas ir tikai subjektīvs viedoklis bet varbūt ka tā arī ir.......

Skaties akvārija grunts sifonēšana video