Aktuāli! Jauns Lienes YOUTUBE kanāls Kokerspaniels TIMMIJS

Kokerspaniels TIMMIJS


Lietuvas dinozauruparks

20. aprīlis , 2014


Atbrauciet pie mums un nūkļūstiet pagātnē, dinozauru parks 2014.

 

Zemes dzīļu uguns ir apdzisusi un tad nāca dinozauri un atstāja savas pēdas uz zemes, zvaigžņu putekļos. Dinozauru ēra pirms 65 miljoniem gadu, kopš tiem laikiem pagājusi tikai viena sešdesmitā daļa no mūsu saules sistēmas rašanās sākuma. Dinozauru ēra ilga 100 miljonus gadu.

Dinozauri ir dzīvojuši 20 miljonu gadu juras periodā un 80 miljonus gadu krīta periodā. Krīts ir mezozoja jaunākais periods. Krīta beigas iezīmē robežu starp mezozoju un kainozoju.

Pēc dzīvnieku masveida izmiršanas, kas notika paleozoja beigās, mezozoja ēra jeb rāpuļu laikmets sākās ar jaunu dzīvības formu strauju attīstību, dinozauri dzīvoja gan uz sauszemes, gan ūdenī un daži varēja pacelties debesīs. Dinozauri kuri dominēja gandrīz visā mezozoja ērā, pirms 65 miljoniem gadu izmira. Zinātnieki uzskata ka šo katastrofu izraisīja milzu meteorīts, kas ietriecās dziļi zemē, pārklājot to ar biezu putekļu kārtu. Ūdens kurš līdz tam bija sasalis izkusa, izveidojās milzīgie okeāni, un jūras.


Tikai 7 kilometrus no Klaipēdas apdzīvotā vietā ko sauc Radailiai atrodas dinozauru parks. Šis ir vienīgais dinozauru parks Baltijas valstīs. Šei jūs varēsiet ieraudzīt dinozaurus kuri kustas, rūc, elpo, mauro, izbļauj skaļus kaujas saucienus. Drosmīgākie te varēs izbraukt ar dinozauru.


Dinozauru parka mājaslapa šeit:
http://www.dinoparkas.lt