Lietuvas Jūras muzejs, Delfinārijs

04. maijs , 2008

 

Izrādās ka Baltijas jūras austrumu piekrastē Klaipēda ir vienīgā vieta kur mēs varam apskatīt gan Jūras muzeju gan arī redzēt delfīnu un jūras lauvu preikšnesumus. Šis Jūras muzejs atrodas netālu no Klaipēdas, 3. lielākās Lietuvas pilsētas uz Baltās kāpas uz kuru regulāri kursē prāmis ik pēc pusstundas no 6.30 - 23.00 un ši kāpas daļa saucas Smyltene. Akvārijs ir uzcelts vecā 19.gs. forta ēkā. Delfinārijs ir uzcelts 1994. gadā salīdzinoši nesen bet apmeklētāju jūra tur nekad nebeidzas un vasaras mēnešos jārēķinās ar ļoti ilgu gaidīšanu rindās. Delfīnu un jūras lauvu priekšnesumus jūs varēsiet redzēt divas reizes dienā plkst. 12.00 un 15.00.

Senos laikos abos kāpu galos atradās vācu pilsētas Kēnigsberga un Mēmele, kas tagad pārtapušas par Krievijai piederošo Kaļiņingradu un Klaipēdu. Šaurums starp Klaipēdu un Kuršu kāpu ir aptuveni 1- 1,5 km. Galējā pilsēta uz Kuršu kāpas saucas Nida un tie ir aptuveni 45 km no jūras muzeja.

Neringa radās 1961. gadā, apvienojoties pieciem Kuršu kāpas ciematiņiem — Alksninei, Jodkrantei, Preilai, Pervalkai un Nidai. Visa pilsētas pārvalde koncentrēta Nidā. Patlaban Neringu apdzīvo apmēram 2,5 tūkstoši cilvēku. Lielākā daļa no viņiem strādā Klaipēdā. Braucot ar prāmi atpaķal uz Klaipēdu atceraties ka kreisā josla uzbraukšanai uz prāmja ir paredzēta vietējiem iedzīvotājiem.

Svarīgi! Celt teltis uz Kuršu kāpas nedrīkst! Ja vēlaties pavadīt nakti uz salas tad jums būs jāatrot naktsmītne. Neaizmirstiet arī iegādāties zaļo atstarojošo autovadītāja vesti. Pie mums šī zaļā atstarojošā veste maksā līdz 3 latiem ne dārgāk, bet Lietuvā ceļu policijas jājamzirdziņš šovasar ir šo vestu pārbaude, iebraucējiem par to ka jums nav šī veste sodanauda būs aptuveni 30 lati, diezgan padārgi vai ne? Tātad uz vienu automašinu 1. zaļā atstarojošā veste.

Biļetes uz Delfināriju pieaugušajiem izmaksās 14 liti, bet bērniem 7 liti. Biļetes uz Jūras muzeju 10 liti, 5 liti. Fotografēšana un filmēšana izmaksās 5 liti ši fotogrāfēšanas biļete ir kopēja gan Jūras muzejam, gan Delfinārijam. Biļete piemēram par vienu mašīnu ar trim pasažieriem jāpērk tikai vienu reizi turp ceļā un tā maksās 46 liti. Visizdevīgāk norēķināties būs izmantojot VISA kartes tās pieņem gan prāmja pieturās gan Smyltenes biļešu kasēs. Par automašīnas novietošanu pie Jūras muzeja nebij jāmaksā stāvvieta tur ir bezmaksas.

 

Apskati Lietuvas Jūras muzeja delfinārija oficiālo mājas lapu šeit:
http://www.muziejus.lt/


Aktuālie darba laiki, biļetes, ekskursijas, biļešu pasūtīšana, skaties šei:
http://www.muziejus.lt/inside.php?id=info

Apmierināts ar savu dzīvi jūras muzejā, jūras lauva.

Jaunais pingvīns, ko vai jūs mani filmējat?