Ūdens sagatavošana

Pieredzējuši akvāriju kopēji uzsver ka ūdeni akvārijam vislabāk ņemt no akas vai no avota, iepriekš to labi nostādinot, aptuveni 2-3 dienas vajadzētu to ūdeni nostādināt un vēlams arī pievienot speciālu bioloģisku šīdumu ūdenim kas jūtami uzlabos tā kvalitāti. parasti tas ir tumši zilas krāsas šķidrums ražotājs "Tetra aqua" produkts "AquaSafe" kurš samazina hlora daudzumu ūdenī un piesaista smagos metālus. Akvāriju pirms zivtiņu atvešanas no veikala vajadzētu darbināt aptuveni nedēļas divas lai akvārijā izveidotos sava bio sistēma. Ja pasteigsieties zivtiņas var aiziet bojā. Vislabākais ir pirkt zivtiņas pamazām ne visas uzreiz. Ūdens temperatūru jāsaregulē atbilstoši tam kādas zivtiņas jūs iegādāsieties. Vai tās būs aukstā ūdens zivtiņas? Vai tās būs siltā ūdens zivtiņas? Ja jūs pirksiet zelta zivtiņu tad akvārija maksimālā temperatūra nedrīkstēs pārsniegt 25 grādus. Ja siltā ūdens zivtiņas tad temperatūru vajadzēs paaugstināt. Katrā gadījumā aukstummīlošās zivtiņas ar siltummīlošajām zivtiņām nez vai izdosies turēt vienā akvārijā.

Ja jūs dzīvojat pilsētā tad nez vai jums būs pieejams akas ūdens, jums vajadzēs lietot krāna ūdeni. Pilsētas ūdenim ir pievienots klāt hlors un tas ir ļoti kaitīgs jūsu zivtiņām, tādēļ krāna ūdeni pirms liet akvārijā ir jānostādina vismaz vienu diennakti tad hlors un ūdenī izšķidušais skābeklis būs gājuši mazumā. Arī pārāk daudz skābekļa ūdenī var būt kaitīgi jūsu zivtiņām. Ja pirmajās dienās ūdens kļust duļķains tas nozīmē ka ūdenī vairojas dažādi mikroorganismi. Vienīgais variants kā paātrināt pilsētas ūdensvada ūdens athlorēšanu ir to uzsildīt līdz 80 c temperatūrai un ļaut tam atdzist.

Pareizi sagatavots ūdens akvārijam ir ar pareizu ūdens cietību (izšķidušo kaļķu daudzums) 10-12 KH un sārmainam virs ph 8 un vairāk, bet ne vairāk par ph 10. Vispopulārākie ir JBL testi kurus jūs varat iegādāties zooveikalos.