Zinātnes centrs AHHAA

06. septembris , 2014


 

AHHAA ir zinātnes centrs uzsāka savu darbību kā Tartu Universitātes projekts 1997. gada 1. septembrī.

Sākot no 2000. gada sākuma, AHHAA darbojās Tartu Tähetorn telpās. No 2009. gada atradās AHHAA Dienvidu centrā (Lõunakeskus), līdz šai dienai tur darbojas 4D piedzīvojumu kino. Arī Tallinas Brīvības laukumā darbojies AHHAA centrs no 2009-2013. 2011. gada 7. maijā AHHAA zinātnes centrs atvēra savas jaunās mājas durvis Sadama ielā 1. AHHAA atrodas pašā Tartu centrā - upes malā, netālu no pilsētas tirgus un Tartu autoostas. Tartu Zinātnes centrs AHHAA ir Baltijas valstīs lielākais šāds centrs kas iepazīstina ar zinātni un dabas likumiem, fiziku.

AHHAA zinātnes centrs Tartu būs aizraujošs piedzīvojums gan pieaugušajiem, gan bērniem. Spoguļu labirintos varēsiet maldīties un meklēt izeju vai ļauties optiskajam mānam spoguļu labirintos.

Te varēsiet, izbaudīt braucienu ar divriteni un nesatraukties par drošību braucot pa virvi, kas novilka pa vidu starp zāles griestiem un grīdu pāri visai zālei. Otrajā stāvā ja atļauj dūša varēsiet aplūkot dzīvo radību anatomiju. Izbaudīt pārslodzes, speciālā simulatorā kādas izjūt astronauti kosmosa kuģos.

Pirmajā stāvā iepazīties ar elektromobiļa uzbūvi, vai ar virvi uzvilkt savu krēslu 9 metru augstumā.

Apskatīt milzīgo Ņūtona ābeli, enerģijas mašīnu. Atrast izeju no grimstoša prāmja un izglābties glābšanas laivā. Nobaudīt uz sevis ūdens spiedienu kādu izjūt akvalangists nolaižoties jūras dzīlēs.

Iedarbināt kanāla slūžas, ieraudzīt savienoto trauku principu darbībā. Ieraudzīt kā no vistas olas izšķiļas cāļi. Apskatīt zivtiņas jūras akvārijos. Redzēt kā skudras dzīvo savā pūznī.

Tiem kas būs, pieteikušies uz planetāriju, būs iespēja redzēt miljoniem zvaigžņu, apaļajā zvaigžņu teātrī varēs saskatīt Piena ceļa zvaigznes, piedalīties kosmosa ceļojumā, vai zinājāt, ka projektors Megastar tika iekļauts Ginesa rekordu grāmatā!

Neaizmirstiet paskatīties šodienas programmu vai brīvo vietu pieejamību planetārijā uz rezervēšanu:


Zinātnes centra AHHAA mājaslapa:
http://www.ahhaa.ee/lv/


Biļetes cena 1 personai-12€

Ģimenes biļete-26€

Ģimenes biļete+ģimenes biļete planetārija apmeklējumam-32

(jāpiesakās uz planetāriju iepriekš pa telefonu +372 745 6789 email - ahhaa@ahhaa.ee citādi viss būs aizņemts, vietu skaits ir ierobežots)

Ar dzīvniekiem ieeja aizliegta!


AHHAA zinātnes centrs

Sadama 1, Tartu, IGAUNIJA

Darba laiks:

Svētdiena-Ceturtdiena 10-19

Piektdiena-Sestdiena 10-20

email - zakaz@ahhaa.ee