Aktuāli! Jauns Lienes YOUTUBE kanāls Kokerspaniels TIMMIJS

Kokerspaniels TIMMIJS


Zivju barošana un akvārija labiekārtošana

Ko ēd zivis? Ja zivis ēd ūdenī izšķidušas barības vielas tad kāpēc mēs viņas tikpat kā neredzam? Pirmkārt izrādās ka zivis meklē sev barību pa ūdenstilpnes dibenu tādēļ mēs arī nevaram ieraudzīt ko tieši viņas ēd. Otrkārt ūdenī ko mēs redzam vai tas būtu akvārijs vai atklāta ūdens tilpne tās daļiņas ir tik mazas ka cilvēka acs tās nespēj ieraudzīt. Tad ko tad galu galā ēd zivis?
Izrādās ka zivis dalās trīs grupās: augēdājos jeb veģetāriešos, zivis kas lieto savā uzturā bezmugurkauliniekus un zivis kuras pēc savas dabas ir plēsēji.
Zivis kuras ir augēdājas lieto pārsvarā savā uzturā augus. Zivis kuras lieto savā uzturā bezmugurkauliniekus pārtiek no kūniņām beigtām mušiņām, odiem un citiem kukaiņiem. Savukārt plēsējas lieto savā uzturā zivis un mugurkauliniekus. šis dalījums ir ļoti nosacīts jo nereti augēdājas zivtiņas lieto savā uzturā citas zivtiņas un nereti arī savus pēcnācējus.
Mazās tiko izķilušās no ikriem zivtiņas sākumā lieto ļoti mazus sīkus ūdens augus vēlāk sāk lietot savā uzturā planktomu pēcāk vēžveidīgos. Reizē ar zivs augšanu mainās arī uzturā lietojamā pārtika. Tikai pieaugušas zivis mēs varam sāk dalīt iepriekš minētajās trīs grupās. Dabā dzīvojošās zivis pieradušas meklēt sev pārtiku visas gaišās dienas laikā. Akvārijā dzīvojosās zivis pielagojas pie barošanas un parasti zivis mājas akvārijā baro 2 reizes dienā. Ir zināma likumsakarība starp ūdens temperatūru un to cik zivis ir ēdelīgas, parasti jo lielāka ūdens temperatūra jo ātrāk barība zivīm tiek pārstrādāta un zivis ir ēdelīgākas. Katrai zivs sugai temperatūra kurā viņa ir vis ēdelīgākā ir atšķirīga. Tā piemēram Zelta zivtiņām tie ir 15-20 C. Skalārijām 22-26 C.

Zelta zivtiņa
Sārtā skalārija

Bet piemēram Gurami 24-28 C.

Gurami
Lielais gurami

Dažas zivtiņas piemēram nārsta laikā pārtrauc ēst un badojās, toties vēlāk ēd ar divtik lielu sparu. Pastāv uzskats ja zivis ir 15-20 minūšu laikā paēd un vairs nedrūzmējas ap barotavu tad viņas ir paēdušas.
Galvenie barības veidi akvārija zivtiņām ir: barība no augu un dzīvnieku pasaules, piemēram saldūdens planktons, odu kāpuri, lietus tārpi, mazas mušiņas, olas, gaļa. Pareizi būtu jūsu akvārija zivtiņas barot ne tikai ar saoso barību bet dot tām arī dzīvo barību jo tā ir vitamīniem bagātāka nekā sausā barība jo tā nav konservēta. Zivju dzīvajai barībai vajadzētu atbilst pēc izmēriem jūsu zivtiņu izmēram. Ja berat akvērijā sauso barību un ja akvārijs nav liels galvenais atceraties ka pārlieka barības iebēršana akvārijā bojā akvārija ūdeni.
Kā pašam pagatavot savām zivtiņām pārtiku un no kādiem produktiem? Zivtiņas varam barot ar liellopu gaļu. Recepte ir ļoti vienkārša paņemam sasaldētu lielopu gaļu un siltā ūdenī kausējam vaļā un ar nazi pamazām noskrāpējam pa slānītim. Šo barību drīkst dot visām zivtiņām. Nākošais variants ir mannā putraimi kurus aplejam ar verdošu ūdeni un pēc pāris minūtēm tos smalkā sietiņā skalojam aukstā ūdenī vēlams lai šis nebūtu hlorēts krāna ūdens bet būtu iepriekš sagatavots šiem mērķiem. Ja jūsu akvārijā nav plēsēju tad varat pagatavot līdzīgi barību arī no puraimiem, plēsēji šādu barību neēdīs. Labi izvārīta ola un piena pulveris ir ļoti laba barība tiko no ikriem izšķilušiem zivs mazuļiem. No augiem jūsu zivtiņām vislabāk garšos burkāni un svaigi sarīvēti kāposti. Nātres un pienenītes lapas sākumā applaucē ar verdošu ūdeni un tad šos augus zāvē un zivtiņām baro kā sauso barību.
Un kā sausās barības aizvietotājus dzīvajai barībai var minēt tādas pazīstamas firmas kā kā “Aquarian”, “Sera”, “Tropical”, “Hikari”, “King British”, “Tetra”.

Zelta zivtiņas barošana.... lasīt tālāk

Neonu barošana.... lasīt tālāk

Nepareiza zivtiņu barošana un biežākie avitaminozes izpausmes veidi.... lasīt tālāk